Podejmij 2 wyzwanie z 4F - walcz o smukłe ramiona

Mamy nadzieję, że podobało się wam pierwsze wyzwanie przygotowane przez naszych fitnessowych specjalistów. Tym razem przygotowaliśmy dla was wyzwanie na smukłe ramiona, które pozwoli zapomnieć o obwiśniętej skórze i niewykształconych mięśniach. Jesteście gotowi?


Opis wyzwania

Wyzwanie polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń w przeciągu miesiąca, czyli 30 dni. W kolejnych dniach będziecie zwiększali liczbę powtórzeń oraz stopień ich trudności. Nie chcemy, abyście wykonywali jedno ćwiczenie zwiększając ilości powtórzeń - zależy nam na tym, by z każdym dniem rosły wasze umiejętności treningowe, siła i zadowolenie z własnego ciała.

Dobraliśmy dla Was 4 zestawy ćwiczeń na ramiona, które należy wykonywać starannie, trzymając nienaganną postawę. Ćwiczenia i tym razem nie zajmą wam dużo czasu, a pozwolą na wyrzeźbienie pięknych i silnych ramion.

Przy wykonywaniu ćwiczeń na ramiona powinniście zaopatrzyć się dodatkowo w ciężarki odpowiednie do waszej sprawności fizycznej. Osobom początkującym (szczególnie kobietom) polecamy 1-2 kg obciążenie, które nie nadwyręży mięśni ramion. Mężczyźni mogą pokusić się oczywiście o większe obciążenia. Wykonując ćwiczenia na ramiona za każdym razem napnijcie lekko mięśnie brzucha – ułatwi to utrzymanie prawidłowej sylwetki. Kręgosłup w czasie wykonywania większości ćwiczeń powinien być wyprostowany i stabilny – nie wolno go znacznie wyginać w jedną ani w drugą stronę, gdyż grozi to urazem.

Jak zawsze przypominamy o rozgrzewce i rozciąganiu – wyzwanie to nie przerywnik codziennej rutyny, ale początek drogi do wysportowanego ciała!


30-dniowe wyzwanie z 4F                    zestawycwiczenramiona


Ćwiczenia to nie wszystko!

Przygotowaliśmy dla was kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą zadbać o smukłe ramiona i zdrową, wysportowaną sylwetkę.

1)      Walcząc o smukłe ramiona, nie poprzestawajcie tylko na tradycyjnych ćwiczeniach wzmacniających. Noszenie zakupów, podnoszenie dziecka czy zwykłe prace domowe również doskonale je kształtują. Pamiętajcie jednak o rozmaiceniu - ćwiczenie tylko jednego mięśnia (np. samego tricepsu) nie spowoduje wysmuklenia całych ramion.

2)      Jeśli martwicie się o zbytni przyrost obwodu ramion, co może dotyczyć w szczególności kobiet, postarajcie się zadbać o prawidłową dietę połączoną z ćwiczeniami. Jeśli wasze ramiona już teraz są masywne, ćwiczenia nie spowodują zmniejszenia ich obwodu, ale sprawią, że przestaną być wiotkie i słabe. Jeśli chcecie zmniejszyć obwód dodajcie treningi cardio (np. bieganie) i zbilansowaną dietę nastawioną na redukcję wagi.

3)      Dodatkowo, aby wzmocnić efekt i ujędrnić skórę, możecie pokusić się o wykonywanie prostych masaży w obrębie wybranych partii ciała. Niekiedy dzieje się tak, że ramiona smukleją, a skóra pozostaje bez zmian. W takiej sytuacji można pomóc sobie kremami ujędrniającymi i wibrującymi masażerami na ramiona.

Gotowi podjąć następne wyzwanie? Jesteśmy ciekawi, czy domyślacie cię, jakie będzie nasze ostatnie wyzwanie na te wakacje! Sprawdzajcie naszego bloga, a już wkrótce się dowiecie.


UWAGA: Przygotowane przez nas wyzwanie powinno być wykonywane jednorazowo lub w znacznym odstępie czasowym, gdyż zadbanie o odpowiednią rzeźbę mięśni ramion wymaga specjalnego planu zarówno żywieniowego jak i treningowego. Do dłuższego planu treningowego należy włączyć również cardio, które skutecznie spali tkankę tłuszczową nagromadzoną również w okolicach ramion.

UBRANIE IDEALNE DO TRENINGÓW?

>> SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ NA UBRANIA FITNESS <<


Czy masz już za sobą pierwsze wyzwanie 4F na płaski brzuch?

Tu zobaczysz ostatnie wyzwanie 4F na jędrne pośladki

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera już teraz!

Będziemy Cię informować o promocjach, wyprzedażach i ofertach specjalnych. Chronimy Twoje dane - w każdej chwili możesz wypisać się z listy mailingowej.

Dołącz do nas

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2018 4F.com.pl

OTCF Spółka Akcyjna z siedzibą w Wieliczce, ul. Grottgera 30, 32-020 Wieliczka, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000555276, posiadająca nr NIP: 9451978451, nr REGON: 356630870, kapitał zakładowy w wysokości: 7.384.500,00 zł (opłacony w całości).