Filtry

Okazje

Rozmiar

Zakres cen

169.99 PLN 199.99 PLN
Kask rowerowy to element stroju, który powinien zakładać każdy rowerzysta, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania.

Istnieje kilka rodzajów kasków rowerowych, które warto dobrać pod kątem stylu jazdy:
- kask MTB – do jazdy sportowej po górach. Charakteryzuje się daszkiem mocowanym od przodu kasku, który chroni przed trudnymi warunkami pogodowymi oraz otworami wentylacyjnymi;
- kask miejski – do jazdy po mieście. Charakteryzuje się mniej opływowym kształtem niż MTB;
- kask szosowy – do jazdy szosowej. Jego wygląd i funkcjonalności są zbliżone do MTB, ale nie posiada on daszka z przodu.
- kask „orzeszek” – do jazdy typu freeride i na BMX-ach. Są to najpopularniejsze kaski na deskorolkę czy na rolki, gdyż mają solidną konstrukcję i brak otworów wentylacyjnych, dzięki czemu lepiej chronią przed urazami.
- kask full face – do ekstremalnej jazdy. Charakteryzuje się tym, że w całości zasłania twarz, przypomina swoim wyglądem kaski motocyklowe.

Jak wybrać kask rowerowy

Wybierając kask rowerowy, poza jego rodzajem, warto zwrócić uwagę na rozmiar i sposób jego dopasowania do obwodu czy kształtu czaszki. Większość modeli posiada specjalne pokrętło lub suwak do regulacji. Dobrze dopasowany kask rowerowy damski lub męski powinien przylegać do głowy, ale jej nie uciskać. Jeśli zamawiamy model online, zmierzmy obwód głowy tuż nad linią uszu.

Wysokiej jakości kaski rowerowe powinny być również wykonane z zaawansowanych technologicznie materiałów zewnętrznych czy wewnętrznych. Wierzchnia część musi być wytrzymała, by dobrze chronić głowę w razie upadku. Materiał wewnętrzny powinien być miękki, by zapobiec otarciom i zagwarantować komfort.

Jeśli korzystamy z kasku rowerowego damskiego w czasie jazdy w upalne dni, szczególnie docenimy odpowiednią wentylację, która zapobiega poceniu się skóry głowy. Ilość otworów powinna być jednak ograniczona lub opracowana pod kątem technologicznym, by nie wpływała negatywnie na skuteczność ochrony przed urazami.

Wyjątkowe kaski rowerowe 4f

Kaski rowerowe dostępne w asortymencie sklepu 4f są wykonane z materiałów wysokiej jakości, o wyjątkowej wytrzymałości na uderzenia. Oferujemy głównie modele górskie i szosowe, które są ultralekkie o aerodynamicznym kształcie oraz wykonane w technologii 4FShield.

Wybrane modele posiadają konstrukcję In-Mould oraz nawet ponad 30 stałych otworów wentylacyjnych, które gwarantują doskonały przepływ powietrza i ochronę głowy podczas aktywności. Kaski rowerowe 4f są produkowane zgodnie z dyrektywą EEC: 89/686/EWG oraz normą EN 1078. Posiadają także Shosk Absorbing System, który zapewnia świetną ochronę w razie upadku. Wybrane kaski rowerowe szosowe zostały wyposażane w elementy ze splotów włókien węglowych, które gwarantują wysoki stopień ochrony i wytrzymałość. Kaski rowerowe górskie wyróżniają się odpinanym daszkiem chroniącym przed słońcem.

Kaski na rolki czy na deskorolkę

Szukając idealnego kasku do wielu aktywności, można wybrać jeden model wysokiej jakości, który będzie pasował do spodenek na rower czy koszulki rowerowej. Kask można również dobrać kolorystycznie do innych akcesoriów rowerowych. Bogata oferta sklepu 4f sprawi, że każda wymagająca kobieta znajdzie dla siebie idealny model, którego nie powstydziłaby się nawet największa sportsmenka!

Kaski rowerowe

sortuj według
Mid Season Sale
Kask rowerowy KSR001  biały
169.99 PLN 194.99 PLN
Mid Season Sale
Kask rowerowy KSR001  głęboka czerń
Mid Season Sale
Kask rowerowy KSR001  srebrny
169.99 PLN 194.99 PLN

Newsletter

Zapisz się do newslettera już teraz!

Będziemy Cię informować o promocjach, wyprzedażach i ofertach specjalnych. Chronimy Twoje dane - w każdej chwili możesz wypisać się z listy mailingowej.

Dołącz do nas

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2018 4F.com.pl

OTCF Spółka Akcyjna z siedzibą w Wieliczce, ul. Grottgera 30, 32-020 Wieliczka, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000555276, posiadająca nr NIP: 9451978451, nr REGON: 356630870, kapitał zakładowy w wysokości: 7.384.500,00 zł (opłacony w całości).