Jak prać odzież sportową 4F?

Jak prać odzież sportową 4F?

Jak prać odzież sportową?

Często biegasz bądź ćwiczysz? Zatem doskonale zdajesz sobie sprawę, że nic tak bardzo jak odzież sportowa nie wymaga częstego odświeżania i pielęgnacji.

Czy wiesz jednak jak prawidłowo prać odzież treningową, aby jej nie zniszczyć i nie pozbawić materiału jego technicznych właściwości? Jeśli nie – wszystkiego dowiesz się z poniższego poradnika.


Ogólne sugestie:

  1. Nie wybielaj.
  2. Nie czyść chemicznie.
  3. Pierz na lewej stronie.
  4. Nie susz na grzejnikach.
  5. Pierz z podobnymi kolorami.
  6. Nie susz w suszarce bębnowej.
  7. Pierz w temperaturze podanej na metce. 
  8. Nie prasuj (odzież sportowa nie wymaga prasowania).

W ręku czy pralce?

Pamiętaj, że zanieczyszczona odzież słabiej odprowadza wilgoć. Dlatego ważne jest, aby zrobić pranie praktycznie zaraz po zakończeniu treningu. Tym sposobem uniknie się „wsiąknięcia” brudu i nieświeżego zapachu głęboko w struktury materiału.

Co do samego prania - ZŁOTA ZASADA - uważaj z temperaturą! W przypadku odzieży sportowej skutecznym i bezpiecznym sposobem jest pranie ręczne lub w temperaturze 30 stopni. Jeśli jednak posiadasz pralkę z programem do prania delikatnych tkanin (pranie ręczne/odzież sportowa) – śmiało, skorzystaj z niego!

Pamiętaj jednak, aby ustawić delikatne wirowanie – szybkie i wysokie obroty mogą rozciągnąć odzież nawet o kilka rozmiarów.


Proszek czy płyn?

W trakcie prania nie stosuj żadnych płynów zmiękczających. Mogą one źle wpłynąć na techniczne właściwości odzieży.

Jak wiesz, odzież termoaktywna przylega bezpośrednio do ciała - z tego względu wybieraj środki piorące ze szczególną ostrożnością, aby uniknąć podrażnień skórnych.

Postaraj się także nie używać zwykłego proszku do prania, który jest dość „mocnym” środkiem piorącym, mogącym negatywnie wpłynąć na strukturę i właściwości odzieży.

O wiele lepszym rozwiązaniem będą delikatne proszki dla niemowląt, płyny lub kapsułki do prania bądź specjalistyczne środki piorące dedykowane do odzieży sportowej. Można je kupić w formie buteleczek (500ml) bądź jednorazowych, mniejszych saszetek (90ml) w każdym firmowym sklepie 4F.

Newsletter

Zapisz się do newslettera już teraz!

Będziemy Cię informować o promocjach, wyprzedażach i ofertach specjalnych. Chronimy Twoje dane - w każdej chwili możesz wypisać się z listy mailingowej.

Dołącz do nas

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2018 4F.com.pl

OTCF Spółka Akcyjna z siedzibą w Wieliczce, ul. Grottgera 30, 32-020 Wieliczka, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000555276, posiadająca nr NIP: 9451978451, nr REGON: 356630870, kapitał zakładowy w wysokości: 7.384.500,00 zł (opłacony w całości).