Najlepsze aplikacje dla biegaczy i rowerzystów

Z roku na rok rośnie liczba dostępnych aplikacji, które pomagają nam śledzić swoje postępy sportowe. Endomondo dla biegaczy, BikeComputer dla rowerzystów oraz inne, dzięki którym możemy zbadać swój puls, dystans czy ilość spalonych kalorii. Które aplikacje na smartfony są jednak najlepsze? Zobaczcie nasz top 10, który pomoże wam urozmaicić długie i monotonne biegi oraz przejażdżki rowerowe.biegacz 1. Endomondo 

O tej aplikacji z całą pewnością słyszał każdy z was. Używa jej od 10 do 50 milionów użytkowników na całym świecie! Sama liczba powinna was przekonać do jej wypróbowania. Endomondo to aplikacja idealna dla osób, które biegają, jeżdżą na rowerze, pływają lub trenują innego rodzaju aktywności. Służy jako osobisty trener, który nie tylko motywuje, ale również bawi. W czasie treningu można zapisywać swoje trasy, rekordy, treningi oraz analizować postępy. Aplikacja jest dostępna w wersji bezpłatnej oraz premium.

endomondo - najważniejsze cechy

biegacz2. Krokomierz i Odchudzanie Trener 

Aplikacja posiada od 5 do 10 milionów aktywnych użytkowników. Synchronizuje kroki i kalorie z MyFitnesspal. Za pomocą Krokomierza możemy w prosty sposób śledzić swoje kroki w ciągu całego dnia, niezależnie od tego, gdzie znajduje się nasz telefon. Dodatkowo mamy dostęp do spalonych kalorii, przebytego dystansu oraz zmian w BMI, by na bieżąco kontrolować swoją wagę. Dzięki aplikacji możemy również tworzyć grupy marszowe z rodziną lub przyjaciółmi i budować zdrowe przyzwyczajenia.

kromokierz - najważniejsze cechy

biegacz3. Runtastic Bieganie & Fitness 

Aplikacja korzystając z GPS-a pomaga śledzić aktywności sportowe takie jak bieganie, jazdę na rowerze czy piesze wędrówki. Posiada od 10 do 50 milionów użytkowników. Runstatic udostępnia przygotowane przez specjalistów plany treningowe, które pomogą osiągnąć każdy wyznaczony cel. W prosty sposób można również śledzić swoje trasy, statystki czy podejmować nowe wyzwania. Aplikacja jest dostępna w wersji bezpłatnej, jak i premium.

runtastic - najważniejsze cechy

biegacz rowerzysta 4. S Health  

Aplikacja dedykowana dla telefonów marki Samsung. Podobne aplikacje tego typu to np. Mi Fit czy Huawei Wear.S Health spełnia rolę osobistego trenera, który pomaga w realizacji wyznaczonych celów. Przeznaczony do różnych aktywności, w tym biegania i jazdy na rowerze czy wycieczek górskich. Dzięki aplikacji możemy zapisywać spożywane posiłki, ilość wypitej wody czy zmierzyć jakość naszego snu.

s health - najważniejsze cechy

rowerzysta 5. Runtastic Road Tracker  

Aplikacja dedykowana dla rowerzystów. Korzysta z niej od 1 do 5 milionów użytkowników. Jeśli jesteś fanem kolarstwa szosowego, szybko docenisz wszystkie dostępne funkcje. Dzięki aplikacji telefon zamienia się w GPS z ponad 50 nowymi możliwościami. Nie jest istotne czy wybierasz się na przejażdżkę po parku czy na długi interwałowy trening – radość z odkrywania nowych funkcji takich jak LIVE Tracking czy Doping zmotywuje do częstszych wypadów rowerowych. Aplikacja dostępna w wersji bezpłatnej jak i premium.

runtastic road tracker - najważniejsze cechy

Najlepsze aplikacja dla sportowców

biegacz rowerzysta 6. Google Fit  

Dzięki aplikacji w intuicyjny sposób można monitorować różnego rodzaju aktywności. Google Fit udostępnia cały szereg statystyk oraz możliwość tworzenia planów treningowych. Współpracuje również z wieloma innymi aplikacjami. Jeśli nie jesteśmy w stanie skorzystać z telefonu, możemy monitorować swoje postępy na innym dowolnym urządzeniu. Według oficjalnych danych posiada od 10 do 50 milionów użytkowników.

google fit - najważniejsze cechy

biegacz7. RunKeeper 

Aplikacja umożliwia przekształcenie smartfona w prywatnego trenera. Bez trudności sprawdzimy tempo, dystans czy czas – a swoje postępy usłyszymy nawet na głos dzięki wbudowanym podpowiedziom głosowym. RunKeeper posiada rozbudowane statystki, dzięki którym można obserwować historię aktywności i cieszyć się z kolejnych rekordów. Aplikacja posiada od 10 do 50 milionów użytkowników.
RunKeeper - najważniejsze cechy

rowerzysta 8. Strava Running and Cycling GPS 

Za pomocą aplikacji miliony biegaczy i rowerzystów może nagrywać swoje aktywności, porównywać je z innymi osobami i udostępniać zdjęcia swoim znajomym. Strava Running and Cycling GPS śledzi aktywność w trakcie oraz po przebytym wysiłku. Umożliwia mierzenie dystansu, tempa, prędkości czy zdobytych wysokości. W aplikacji znajdziemy możliwość odkrywania nowych tras, tworzenia wyzwań czy podejmowania ich nawet z przyjaciółmi.

Strava Running - najważniejsze cechy

rowerzysta 9. BikeComputer Pro  

Płatna aplikacja, która posiada jednak bardzo rozbudowane możliwości dla rowerzystów. Można używać wielu map offline jednocześnie, w prosty sposób tworzyć nowe trasy oraz łączyć ją z innymi zewnętrznymi urządzeniami. Aplikacja powiadomi nas nawet kiedy skręcić na trasie, zmierzy tętno oraz prędkość poruszania się. Posiada od 10 do 50 tysięcy użytkowników.

BikeComputer Pro - najważniejsze cechy

biegacz rowerzysta 10. SyncMyTrack 

Na ostatnim miejscu gratka dla posiadaczy kilku aplikacji fitnessowych. Instalując SyncMyTrack można w prosty sposób zsynchronizować działania najpopularniejszych serwisów sportowych. Korzystając z aplikacji unikniemy problemu z przenoszeniem danych czy brakiem ich uaktualnienia. Synchronizacja obejmuje takie elementy jak dystans, czas, tempo oraz nawet mapy. Przed użyciem aplikacji należy jednak sprawdzić listę kompatybilności. SynsMyTrack używa od 10 do 50 tysięcy sportowców.

SyncMyTrack - najważniejsze cechy

Aplikacje na smartfony urozmaicą każdą aktywność

Jeśli nie korzystaliście wcześniej z żadnych sportowych aplikacji, warto wypróbować na początek jedną lub dwie, by przekonać się, że od tej pory nie będziecie wyobrażali sobie biegania lub jazdy na rowerze bez nich. Smartfon w ostatnich latach stał się nie tylko narzędziem do komunikacji, ale również personalnym trenerem, z którego warto skorzystać, szczególnie że większość aplikacji na naszej liście jest bezpłatna.

Na koniec przygotowaliśmy dla was kilka stylizacji dla rowerzystów i biegaczy – w końcu odpowiednie ubranie to podstawa każdego owocnego treningu.

Stylizacja dla biegaczki