JAK KONDYCYJNIE PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SEZONU NARCIARSKIEGO

Spadł już pierwszy śnieg, dlatego jeśli nie zdążyliście przygotować się do sezonu narciarskiego, jest to wasza ostatnia okazja. Nie chodzi wyłącznie o zakup odzieży i sprawdzenie sprzętu, ale o trening przygotowawczy, który pomaga uniknąć kontuzji i sprawia, że wysiłek na nartach jest jeszcze przyjemniejszy. Zobaczcie jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego, aby długo wyczekiwany wyjazd w góry był okazją do wspaniałej zabawy.
 
Trening przed sezonem – najważniejszy punkt przygotowań

Do sezonu narciarskiego powinniśmy się przede wszystkim przygotować kondycyjnie. Jeśli regularnie uprawiamy sport nie musimy martwić się przed wyjazdem w góry, jeśli jednak prowadzimy siedzący tryb życia, możemy szybko nabawić się kontuzji lub urazu.

 

Optymalnie powinno trenować się minimum 3 miesiące przed rozpoczęciem sezonu. Jeśli nie mamy takiej ilości czasu, warto przeznaczyć przynajmniej 6 tygodni na intensywne, choć zrównoważone, treningi. Na początku należy wyznaczyć 3 dni treningowe, aby w ostatnich tygodniach zwiększyć ich liczbę do 4-5. Sposobów na zwiększenie swojej kondycji i siły jest wiele – zależą one jednak od naszych predyspozycji i upodobań. Pamiętajmy zawsze o 3 składowych dobrego treningu: rozgrzewce, właściwym ćwiczeniom i rozciąganiu.  

Wielu narciarzy zastanawia się nad tym, czy trening przygotowawczy ma naprawdę tak duże znaczenie. Skoro są doświadczeni, od lat zjeżdżają z najwyższych i najtrudniejszych stoków, po co oddawać się treningowi? Część osób zaczyna również intensywne przygotowania zaraz przed wyjazdem, co jest jeszcze gorszą praktyką, gdyż prowadzi wyłącznie do przeciążenia i osłabienia organizmu. 

Trening przed sezonem jest ważny ponieważ:

- zmniejsza ryzyko kontuzji i urazów

- umożliwia bardziej intensywną i dłuższą jazdę na nartach

- zmniejsza ryzyka przeciążeń stawów i mięśni

- pomaga osiągnąć doskonałą technikę

- ułatwia zrzucenie nadmiaru kilogramów

Sezon narciarski już trwa!

Wielu narciarzy już wyruszyło na stoki w poszukiwaniu nowych przygód i doskonaleniu swojego stylu jazdy. Teraz Wasza kolej!

Jesteście gotowi na białe szaleństwo? Zobaczcie nową kolekcję odzieży narciarskiej 4F!