Dopasowane do potrzeb biegaczy

 Polska marka 4F już drugi rok z rzędu dostarcza koszulki techniczne na kilkanaście biegów w całej Polsce, między innymi na półmaratony i maratony w Poznaniu, Białymstoku, Rzeszowie oraz na warszawską Triadę Biegową. W każdym z tych wydarzeń bierze udział wielu doświadczonych biegaczy, ale także tych, dla których jest to debiut na tak długim dystansie. Jedni i drudzy potrzebują komfortu i wygody odzieży sportowej, tak aby skupić się tylko i wyłącznie na osiągnieciu zamierzonego celu. To zadanie i wyzwanie dla marki 4F.

 

Koszulki biegowe 4F produkowane dla programu biegowego PKO Banku Polskiego są tworzone przez kilkudziesięcioosobowy zespół, odpowiedzialny za specjalne kolekcje odzieży dla sportowców. Osoby te nadzorują szereg procesów, począwszy od wyboru właściwej technologii, dobór kolorystyki oraz zapewnienie jakości wykończenia, aż do opracowania finalnego projektu i produkcję asortymentu.

„Asortyment biegowy jest w ofercie marki 4F od dawna, ponieważ jest to ważna i bliska dyscyplina sportu zarówno dla konsumentów, jak i samych pracowników firmy OTCF, właściciela marki 4F. Pracownicy 4F to w dużej mierze czynni biegacze, mający świadomość, że przy tak intensywnym wysiłku fizycznym jak półmaraton czy maraton, odzież musi spełniać najwyższe wymogi jakościowe. Aby je uzyskać, proces powstawania koszulek biegowych jest wieloetapowy i przeprowadzony przez ekspertów różnych dziedzin, tak, aby końcowy produkt był satysfakcjonujący dla użytkownika.” – mówi Agnieszka Libor, Dyrektor ds. Marketingu, Marketingu Sportowego i Komunikacji.

Prace nad koszulką biegową rozpoczynają się od umieszczenia grafiki danego biegu na specjalnej formie, w celu zwizualizowowania docelowego wyglądu koszulki i upewnienia się, że wzornictwo jest spójne i atrakcyjne. W tym samym czasie projektant daje wytyczne do jakości materiałów i technologii wykonania produktu, aby w parze z dobrym wyglądem szła jakość wykonania. Docelową technologię właściwą już do rodzaju aktywności fizycznej i przeznaczenia koszulki dobiera developer produktu. Na dalszym etapie konstruktor odzieży przygotowuje właściwe szablony oraz tabele wymiarów, a także dobiera rodzaje szwów i nici, tak, aby koszulki były odpowiednio skrojone i nie utrudniały ruchu podczas biegania. W koszulkach przygotowywanych na biegi stosowane są mi.in. płaskie szwy mające chronić biegaczy przed obtarciami.

Po przygotowaniu zarówno strony wizualnej jak i jakościowej następuje wykonanie pierwszych wzorów produktów, a także testy laboratoryjne przeprowadzane między innymi pod kątem wytrzymałości materiałów oraz ich hydrofobowości, czyli możliwości wchłaniania wilgoci. To wszystko ma na celu upewnienie się, że przygotowany produkt będzie właściwy dla biegaczy. Co więcej pracownicy marki 4F sprawdzają przygotowany asortyment w praktyce, na treningach. To najbardziej wymagający użytkownicy i recenzenci, entuzjaści sportu i biegacze z zamiłowania. Dopiero po tym etapie, po zaakceptowaniu próbnych koszulek, prace nad produktem przenoszone są do szwalni. Na wielu etapach produkcji przeprowadzana jest kontrola jakości – zarówno w trakcie nakładania nadruków, szycia oraz już po dostarczeniu produktów do magazynu. Dopiero sprawdzona i skontrolowana odzież może być dostarczona dla użytkowników, ludzi aktywnych sportowo, ale także wymagających, a marka 4F chce te wymagania spełniać.

Marka 4F od ponad 12 lat wspiera zarówno profesjonalistów, jak i amatorów uprawiających różne dyscypliny sportu, w tym bieganie. W swojej ofercie ma asortyment biegowy o zróżnicowanych parametrach technicznych. Niemniej jednak mimo dużego doświadczenia w tym obszarze, zespoły specjalistów cały czas doszkalają się w obszarach nowych technologii i śledzą trendy, tak, aby produkty były dopracowane pod każdym względem i stanowiły ważną część regularnej kolekcji odzieży i butów do biegania dostępnych przez cały rok w sieci sklepów marki 4F w całej Polsce.